Biz


Güzin Kıyık Kıcır

Güzin KIYIK KICIR – Program Direktörü
Yolu Radyo A ile kesişen herkes gibi bende müziğe gönül veren ve Radyo A ile büyüyenlerden biriyim. Bana dair birçok rengi keşfettiğim bir hayat okulu burası. Sinemayla çıktım yola “Popcorn” ile başlayan, “Soundtrack” ile devam eden serüvenim, birbirinden farklı yayın saatlerine taşıdı beni. “Tam Onikiden” de söyleşilerle konuk alıyorum birçok ismi. Bazen de kurum sesi oluyorum jingle ve spotlarla. Yıllar içinde öğrendiklerimi paylaşma fırsatı veren ve pek çok yeni sesi radyo dünyasına kazandıran bu kurumda program direktörüyüm aynı zamanda. Akademik hayat, tez, proje, makale, bildiri gibi birçok koşuşturmamın içinde başköşeyi bırakmayan radyo; önceleri hobim, sonra işim, alın terim, dinleyicilerle ortak paydamken söylenebilecek bir tek söz kalıyor geriye. “İyi ki varsın Radyo A.”

Nur Demir

Nur DEMİR – Müzik Direktörü
Çok çok uzun zamandır Radyo A’nın müzik direktörüyüm.Aynı zamanda mis gibi bir radyo programım var : RadyoMani.. Bir de söyleşiler yapıyorum ; Misafir Odası’nın ev sahibiyim, meslek hastalığım soru sormak.Sunuculuk ve drama liderliği yapıyorum. Müziksiz hayatın hata olduğuna inanıyorum.” Hayatınızdan müziği eksik etmeyin, tadınız kaçmasın” diyorum.

Serdar Yiğit

Serdar Lütfü YİĞİT – Haber Direktörü
Akrep burcuyum, Cumhuriyet Bayramı doğumluyum. E.İ.T.İ.A. 1981 yılı İktisat Maliye Mezunuyum. Halkevi, Sanatçılar Birliği ve Habitur derneklerinde tiyatro çalıştım. Oyuncu olarak tiyatro gruplarında yer aldım. Şiir dinletilerinde şiirler seslendirdim. Radyolarda şiir ve deneme türünde programlar yaptım. Reklam metin yazarlığı yapıp, Açıköğretim dersleri için radyo programları yazıp hazırladım. Senaristlik, sunuculuk ve oyunculuk yaptım. Haber spikerliği, diksiyon eğitmenliği, şiir, belgesel, reklam, kurum ve tanıtım filmleri seslendirmeleri yapıyorum. Hobilerim; kitap, western ve klasik filmleri izlemek ve arşivlemek, çizgi roman okumak ve toplamak, nostaljik yabancı ve yerli müzikleri dinlemek ve arşivlemek. Dosya halinde şiirlerim, özdeyişlerim ve bir de tiyatro oyunum var. Tevazu sahibi ve merhametli insanları sever, egosu şişkin insanlardan nefret ederim.

Elif Yılmaz

Elif YILMAZ – Kültür Sanat Editörü
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın mezunu. Şuan aynı bölümde yüksek lisans öğrencisi. 8 yaşından beri bulutlar nereye gider diye merak ediyor. Bu merakla Avrupa’nın birkaç ülkesini gezdi. Tabii Türkiye’nin de bazı şehirlerini. Oğuz Atay ile çay içmeyi çok isterdi. Ya da Mısır Tanrıçası Hathor ile tanışmayı. Ama tabii en önemlisi ‘Radyo’. Küçüklüğünden beri, Radyo’nun içinde bir yerde uyuyabileceğini hayal ediyor, sonuçta içinde insan var. Geceleri yatmadan önce 3 kez bu hayali tekrar edip, gerçekleşeceğine inanıyor. Radyo onun büyülü hayal dünyası. Ve sizi ‘Hayat Akarken’ programında bu büyülü ve hayal dolu dünyaya davet ediyor.

 Programcılar

Ahmet Balat

Ahmet BALAT
İletişim Tasarımı ve Yönetimi okuyorum. Ayrıca Radyo A’da Triphop adlı radyo programının sunuculuğunu yapıyorum.

Çağnur Coşan

Çağnur COŞAN
Çağnur Coşan. Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi ama aslen iletişime ilgili. Aslında hangi araçla olursa olsun asıl amacım felsefe çalışmak, doğayı ve kendini tanıma mücadelesine herkesi davet etmek. E hayat paylaşınca güzel. Bunun için de müzikten güzel bir araç mı olur diye ben de geldim bu mikrofonun başına. Radyo A’da benimde sesimi duymanız olası.

Oğuz Ganioğlu

Oğuz GANİOĞLU
Ben Oğuz Ganioğlu,okulda kafası karışık bir Malzeme Bilimi ve Mühendisliği öğrencisi,radyoda eskimeyen eskilerin programı Turuncu Plak’ı hazırlayan ve sunan kişiyim, ayrıca bazı günler Radyo A’nın müzik listesine elimden geldiğince eşlik ediyorum. Müzikle uzun zamandır pek bi içli dışlıyım, ve radyo A ile birlikte bunu çok farklı bir boyuta taşıdım. Sesimi ulaştırabilirsem sizlere, ne mutlu bana.

Yiğit Anıl DİNKÇİ

Yiğit Anıl DİNKÇİ
A.Ü. Fizik öğrencisi. Soran Adam programının sunucusu

Gizem DEĞER

Gizem DEĞER
A.Ü. Eczacılık öğrencisi. Astral programı sunucusu

Merve AKMAN

Merve AKMAN
A.Ü. İletişim Tasarımı ve Yönetimi öğrencisi. Radyo A’da haber spikeri.

Özgür Selim GÜLDER

Özgür Selim GÜLDER
A.Ü. Opera öğrencisi.

Sinan YILMAZ

Sinan YILMAZ
A.Ü. İletişim Tasarımı ve Yönetimi öğrencisi. Haber Spikeri ve “Radyo A’da Gün Başlıyor” programının sunucusu.

Rasim ALIBAYLI

Rasim ALIBAYLI
A.Ü. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencisi. Karanlıkta Caz ve Rock Merkez programlarının sunucusu.

Gözde Ece YAVAŞ

Gözde Ece YAVAŞ
A.Ü. Konservatuar mezunu. Arp Sanatçısı. Sekizinci Nota programının sunucusu.

Fazıl NAS

Fazıl NAS
A.Ü. İşletme öğrencisi. Haber spikeri ve Tarihte Bugün programının sunucusu.

Eylül DOĞAN

Eylül DOĞAN
A.Ü. Hukuk öğrencisi. Haber spikeri.

Ceyda KAVRAYICI

Ceyda KAVRAYICI
Haber Spikeri ve Kasetçalar programının sunucusu.

İbrahim Berk BAYTER

İbrahim Berk BAYTER
A.Ü. Sinema ve TV öğrencisi. Öteki Sahne programının sunucusu.

Aylin HACIBEKİROĞLU

Aylin HACIBEKİROĞLU
A.Ü. İletişim Tasarımı ve Yönetimi öğrencisi. Platform programı sunucusu.

Ahmet KAYAKARASI

Ahmet KAYAKARASI
A.Ü. Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi.

Ali KARACA

Ali KARACA
A.Ü. Sinema ve TV öğrencisi. Kartonet ve Sekans programlarının sunucusu.

Sercan AKTAR

Sercan AKTAR
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği öğrencisi. Serbest program yapıyor.

Esra PEKDEMİR

Esra PEKDEMİR
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencisi. Her cumartesi saat 14’de “Türk Kahvesi” programını sunuyor.

Kübra YAZICI

Kübra YAZICI
Tarih öğrencisi. Radyo A’da Haber Spikeri.

Füsun BAYBURTLU

Füsun BAYBURTLU
Kimya Mühendisliği öğrencisi.

Soner Özenç İLHAN

Soner Özenç İLHAN