Yayın Akışı

Eğitmenler

Nebiye ÖZAYDEMİR

Nebiye ÖZAYDEMİR

Genel Yayın Yönetmen Yard. ve Haber Direktörü

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi. Radyo, çocukluğumda anneannemin evinde radyo tiyatrolarını beklerken ve dinlerken hissettiğim ve yaşamımda hep farklılıklar yaratan o sihirli kutu. Radyo sestir, dostluktur ve mutluluktur… Yaptığım işi, radyomu ve öğrencilerimi seviyorum. Radyo benim tutkum… Hem öğreniyor hem de tutkumuzun peşinden gidiyoruz ve gelecek nesillere bırakacağımız radyomuzu daha değerli hale getirmek için çalışıyoruz.
Elif Yılmaz

Elif Yılmaz

Program ve Kültür Sanat Direktörü

Program ve Kültür Sanat Direktörü. Radyo A Programcısı. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü mezunu. Şu an aynı bölümde doktora öğrencisi. Devrik cümleler cambazı. Midas’ın Kulakları ve biraz da yol yorgunu. 8 yaşından beri bulutlar nereye gider diye merak ediyor. Bu merakla dünyanın birkaç ülkesini gezdi. Oğuz Atay ile çay içmeyi çok isterdi ya da Mısır Tanrıçası Hathor ile tanışmayı. Küçüklüğünden beri ‘Radyo’nun içinde bir yerde yaşayabileceğini hayal ediyor. Geceleri yatmadan önce 3 kez bu hayali tekrar edip, büyümemek için dünyaya omuz atıyor. Ayrıca ‘Hayat Akarken’in sesi ve ‘Arzuhalci’nin de kendisi olur.
Oğuzhan Yılmaz

Oğuzhan Yılmaz

Müzik Direktörü

Eğer dünya dışına çıkacaksak kesinlikle varım diyenlerden! Bilim kurguya ait hangi dizi varsa kesinlikle izleyip yorumlamayı sever. Seçim yapma fikri onu oldukça zorlarken yine hayatın seçimlerden ibaret olduğunu fark eder bu da onun felsefe okumasından kaynaklıdır. Kullandığı belli kelimeler vardır. “Spesifik, banane ya, haklı olabilirsin, gerçekten mi?” Bu kelimeleri duyuyorsan eğer muhakkak ortamda Oğuzhan yine bir arayış ya da vazgeçiş içerisindedir Yapacağı bir plan varsa bunu teyit etmeden yola çıkmaz çünkü kesinleştirmek onun için nefes almak gibi bir şey. Radyo A’nın mottolarını seslendirdiği için radyoyu dinlerken bol bol sesini duyarız. Müzik listeleriyle uğraşmak ona oldukça keyif verir. Disiplin ve özveri onu tanımlayabilir. Eğer tüm gün stüdyo Oğuzhan’ın olursa muhtemelen müzik listelerini ayarlar ve ardından yayına girer. Ve ve kruvasan olmazsa olmazıdır.
Bülent Sert

Bülent Sert

Prodüksiyon Sorumlusu

Radyo A Prodüksiyon Sorumlusu olarak yıllardır radyo içerisindeyim. Radyo A için özel hazırladığım jingle, program kurguları, ses kurguları ve teknik işler ile ilgilenmekteyim. Radyo A Yılbaşı Mix programını hazırlayıp yeni yıla güzel ritimleri ulaştırıyorum. Radyo benim için çok kıymetli.

Programcılar

Bilge Çapa

Bilge Çapa

Programcılar
Radyo A

Kendi karışık, aklı karışık, düzenli düzensizliklerin sevdalısıdır. Nasıl görünüyorsa öyledir. Bazıları onu ‘’garip’’ diye nitelendirir, bu da Bilge’nin hoşuna gidebilir. İnsanları izlemeyi, gözlem yapmayı sever. Müzik, resim, sinema, edebiyat, fotoğraf gibi normal ilgi alanları vardır. Mikrofon başına geçip kendi sesini duyunca, her seferinde heyecanlanır. Genelde çok hızlı yürür çünkü yanından eksik etmediği kafa kulaklığında çoğunlukla çılgın gitar soloları dinleyerek gökyüzüne ve serçelere dair anlam kuleleri oluşturur. Sonra onları yıkar ve kahvesini yudumlamaya devam eder.
Elif Ataman

Elif Ataman

Programcılar
Devr-i Alem

Öğretmen, Oyuncu, Radyocu Birden fazla meslekle uğraşıyor ama onun Radyo A’ya, mikrofona, Devr-i Alem’e tutkusu ve aşkı bir başkadır. O sebeple uzun yıllardır Radyo A’nın demirbaşlarından. Çok yönlülüğü onu yoruyor olsa da bundan aşırı keyif alır aynı zamanda çünkü tam bir çalışkan arı kendisi. Radyo A’da haber de sunar, Misafir Odası’nda konuk da ağırlar. Sanat danışmanı olduğu röportajlar serisi hazırlıyor. Ayrıca tam bir sinefil. Koordinatörü olduğu bir sinema kulübü var. Bazen Tarkovsky, Angelopoulos ve Bergmanla kahve içtiği, sinema konuştuğu rüyalar görür. Belki bir gün bir Nuri Bilge Ceylan ya da Zeki Demirkubuz filminde oynarım hayaliyle yanıp tutuşur. Çünkü neden olmasın.
Kazım Demirer

Kazım Demirer

Programcılar
Radyo A

Radyoya mülakata gelirken pek kararsızdı. Mehter edasıyla iki ileri bir geri yaparak geldi ve sonra “iyi ki de gelmişim” dedi. İnsanları sever, kimseyle küs olmak istemez, istese de beceremez. Zaten hayat felsefesi de “okunacak en büyük kitap insandır” sözüdür. Evrenin bir sırrı varsa onun da denge kavramında olduğuna inanır. Patatese bayılır. Burçlardan pek anlamasa da oğlak erkeği olmak ve bundan bahsetmek nedense hoşuna gider. Eski zamanlardan her şey ilgisini çeker. Klişelerden uzak durmaya çalışır, bu nedenle sondaj yapıp nerede bilinmedik eski bir şarkı varsa bulup programlarında çalmayı yeğler.
İsmail Kaplan

İsmail Kaplan

Programcılar
Radyo A

Radyo A Programcısı
Betül Karal

Betül Karal

Programcılar
Rock Merkez

Radyo A Programcısı
Ceyhun Kavrayıcı

Ceyhun Kavrayıcı

Radyo A Programcısı

Radyo A Programcısı
Murat Vural

Murat Vural

Radyo A Programcısı
Cerebrock

Radyo A Programcısı